CR kroužky pro opravu hřídelí ( Speedi-Sleeves )


Oprava hřídele je však časově náročná a velmi nákladná. Pouzdra pro opravu poškozeného povrchu hřídele odstraňují nutnost obrábění hřídele.
Pouzdra jsou vyrobena z nerezové ocele a mají tloušťku stěny 0,254 mm. Vzhledem k velmi tenké stěně se zvětší průměr hřídele pouze o 0,5 mm, a tudíž je možné používat těsnění stejných rozměrů jako bylo původní.
Pouzdra mají tvrdost 95 HRB a drsnost povrchu Ra 0,25 až 0,5 mm. Z toho důvodu mají tedy mnohdy kvalitnější povrch než původní hřídel.
Příklad ozančení v eschopu : průměr 19,95 - 20,05 CR 99078, průměr 29,95 - 30,07 CR 99114, průměr 39,92 - 40,08 CR 99825

 

 


Stav stykové plochy, tzn. povrchu hřídele, má zásadní význam pro správnou funkci hřídelových těsnicích kroužků. Jestliže je styková plocha opotřebovaná nebo poškozená, těsnění nemohou plnit svou funkci, tzn. zabránit úniku maziva z uložení a pronikání nečistot do ložiska.

Tato pouzdra byla vyvinuta se záměrem vyřešit problém opotřebených stykových ploch na koncích hřídele a umožňují jednoduchým způsobem opravit hřídele. Pouzdra se jednoduše nalisují na poškozenou plochu na hřídeli a za několik minut může být hřídel znovu používána, přičemž náklady na opravu dosahují zlomku ceny opravy prováděné tradičním způsobem. Pouzdra pro opravu poškozeného povrchu hřídele SKF jsou dodávána ve dvou provedeních v závislosti na velikosti:

  • Pouzdro s velmi tenkou stěnou umožňuje používat těsnění, která mají stejnou velikost jako původní. Nabídka pouzder

  • LDSLV: Pouzdra pro opravu poškozeného povrchu hřídele o průměru od 200 mm (8") do 1150 mm mají tloušťku stěny 2,4 mm. Na základě objednávky může být pouzdro dodáno s přírubou (LDSLV3) nebo bez příruby (LDSLV4).