Začátky se nesly v duchu odhodlání a důvěry v kvalitní produkt

Skutečnost, že na počátku musí stát především smysluplná vize, odhodlání a kvalitní produkt, se potvrdila i nám. Absence prostor, ve kterých by naše firma mohla vyrůstat, a také personálu odbavujícího rychle se zvyšující počty objednávek, pro nás tehdy nebyla překážkou.

Pojďme si přiblížit okolnosti, za kterých to všechno začalo. V případě předmětu našeho podnikání – ložisek – bychom se museli přesunout až do antiky. Právě odtud pochází první zmínky o tomto vynálezu, bez kterého bychom se dnes už neobešli. Mluvíme-li ale o datu vzniku naší společnosti, vystačíme si s naším letopočtem. Konkrétněji s rokem 1991, kdy firmu VALOS zakládá v soukromých prostorech pan Jaroslav Cach jakožto fyzická osoba. Samotný název vzniká složeninou slov „valivá ložiska“.

Náš kompletní sortiment
Začátky se nesly v duchu odhodlání a důvěry v kvalitní produkt
 • ložiska kuličková
 • válečková
 • soudečková
 • jehlová
 • kuželíková
 • kluzná 
 • kloubová ložiska a hlavice
 • lineární ložiska a vodící tyče
 • kuličkové šrouby
 • kuličkové válcované šrouby
 • a mnoho dalšího

Přibývající zakázky si žádaly nové prostory i posily do týmu

Zakázek postupně přibývalo. Naše kvalitní ložiska umožnovala stále více zákazníkům, aby jejich stroje fungovaly bez sebemenšího zádrhelu. Úspěch jsme díky tomu přirozeně slavili i v rámci naší vlastní firmy. Spolu s dalšími dvěma společníky jsme proto založili společnost EXVALOS. Po dvou letech jsme se rozloučili s původními prostory a přestěhovali jsme se do vlastního. Brzy jsme také přivítali několik nových kolegů. Cílová stanice? Ale kdepak. Jen přestupní. Začali jsme se totiž opět rozrůstat.

K novým zaměstnancům zanedlouho přibyl i nový sortiment. Pustili jsme se proto do rekonstrukce, jejíž výsledkem byl větší objekt. Stěhování do našeho nynějšího působiště proběhlo na konci roku 2002.

A nezůstalo jen u ložisek

Rozšiřujeme stále sortiment, abychom Vám nabízeli komplexní služby. A co vám tedy můžeme nyní ještě nabídnout?

Rádi Vás vybavíme například mechanickými spojkami, řetězy, koly, řemenicemi, klínovými řemeny, gufery, hadicovými sponami nebo třeba segerovými pojistkami bez kterých se při opravě strojů v oblasti strojírenství, zemědělství a
dopravy neobejdete. 
Vaše ložiska vám samozřejmě rádi i namažeme, ať už maznicí, automatickou mazničkou nebo centrálním mazáním.

Hadicové spony a segerové pojistky dokonce vyvážíme do zemí EU. Jsme rovněž pyšní na nově postavenou halu pro lineární profilové vedení a vodicí tyče, které dokážeme opracovat na míru přesně podle požadavků našich zákazníků.

Přesně ty potřebujete? U nás vyřídíte kompletní objednávku!

Vize do budoucna? Rozvoj a stále spokojený zákazník

Za největší úspěch ale vždy považujeme kladnou recenzi a věrného zákazníka, se kterým máme tu čest se setkávat pravidelně. I my sami proto stále přemýšlíme nad tím, co bychom ještě mohli vylepšit. Do budoucna plánujeme náš sortiment dále rozšiřovat o komponenty společnosti SKF, kterými jsou např. mazací systémy. Věnovat se ale budeme i diagnostice ložisek. Tak, abychom vám i nadále mohli být spolehlivými partnery a rádci v rámci vašeho vlastního podnikání.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti